V proudu

2023 / akryl + olej  na plátně, kombinovaná technika, 100x120cm

Dostupné /  Cena: 36 000,-- Czk

Zamýšlíte se někdy nad svým životem? Myslím, že všichni z nás.. Někdy je to docela fofr..   Tak jako "V proudu" . Rychlé, zběsilé, divoké, jednou jsme nahoře, jednou dole.. 

Obraz V proudu je metaforou života, který je plný změn, výzev a emocí. Je to proud řeky a bouřícího moře zároveň, který symbolizuje sílu, dynamiku a ..  nejistotu. 

A přesto, ikdyž hladina bouří kolem nás a svazuje nás svými pouty, jsme schopni zůstat vyrovnaní a klidní. A ačkoliv nás proud řeky nekontrolovaně unáší zachováme si svoje vnitřní já a nevzdáme to.  ;-)

Vidíte to, co já? Ty různé aspekty lidské existence? Harmonii, spokojenost, hrdost, sebevědomí, lásku, obavy, strach o toho druhého, něhu ... Tam toho je, jen se pořádně podívejte..  :-) 

Další foto obrazu

Naděje

2023 / olej na plátně, kombinovaná technika, 100x100cm

Prodáno

Obraz na zakázku.

Někdy ty naše životní cesty umí pěkně zamotat, ale Naděje, že bude lépe, ta nás posouvá kupředu. 

Další foto obrazu

At sunset

2023 / akryl + olej  na plátně, kombinovaná technika, 100x100cm

Dostupné /  Cena: 30 000,-- Czk

Obraz At sunset (Při západu slunce) je vyjádřením romantiky, touhy a napětí mezi mužem a ženou. 

Jejich těla, křivky, splývají v záři posledních paprsků slunce. On ji pevně drží a ona se zdráhá. Je to hra mezi vášní a rozumem, mezi láskou a strachem.

 At sunset je podnětem k fantazii a zvědavosti, je to výzva k tomu, abychom si položili otázku: Co se stane dál?

Další foto obrazu

Diversity 

2023 / akryl + olej  na plátně, kombinovaná technika, 80x80cm

Dostupné /  Cena: 22 000,-- Czk

Diverzita neboli rozmanitost či různorodost je jako nádherná barevná mozaika, kde se různé odstíny barev spojují do jedinečného celku. 

Je to tanec kontrastů, který rozjasňuje naši realitu. Je to klíč ke dveřím do nových světů.

Znamená respekt k jedinečnosti každého z nás. Jsme stejní a přitom tak jiní a každý je unikátní. Propojeni sami se sebou i ostatními.


Další foto obrazu

Divocí 

2023 / akryl + olej  na plátně, kombinovaná technika, 120x90cm

Dostupné /  Cena: 34 000,-- Czk

"Divocí" jsou pro mě výrazem individuality, rozvážnosti, takové té hluboké vnitřní moudrosti a síly. Výrazem odvahy i obavy. Trošku s nádechem melancholie.  

Ti z obrazu, i přes všechny překážky, se nebojí být jiní a žít podle svých vlastních pravidel.  Váží si své svobody a nezávislosti, ale vzájemně si pomáhají a podporují se.

Tento obraz je oslavou života a odlišnosti, je to výzva, abychom byli sami sebou.

Další foto obrazu

EYE

2023 /  akryl + olej na plátně, kombinovaná technika, 130x80cm

Dostupné /  Cena: 34 000,-- Czk

Ze série  "Někdy věci nejsou tak jak vypadají..."

Oslovují mne všední věci, ty jsou totiž nejkrásnější.  Když se blíže zakoukáte můžete vidět jejich skryté duše..  Co vidíte? 

Další foto obrazu

Kouzelná mašle paní Smithové 

2023 / akryl + olej  na plátně, kombinovaná technika, 70 x 80cm

Dostupné /  Cena: 19 000,-- Czk

Obraz Kouzelná mašle paní Smithové je portrétem tajuplné ženy.

Její obličej je plný tajemství a elegance, její oči jsou pronikavé a její úsměv je záhadný. Je to Kouzelná mašle paní Smithové, která žije v podivném světě, kde se mísí realita a fantazie. Je to čarodějka, která dokáže proměňovat věci podle své vůle. Její mašle je zdrojem její magie, je to symbol její osobnosti a stylu. 

Obraz Kouzelná mašle paní Smithové je pozvánkou k objevování neobvyklých a fascinujících příběhů, které se skrývají za jejím pohledem.

Inspirací pro tento obraz mi byla slečna Peregrinová.

Další foto obrazu

Dáma s psíkem II.

2023 / akryl + olej  na plátně, kombinovaná technika, 80x80cm

Dostupné /  Cena: 19 000,-- Czk

To jsem tak jednou seděla na staré plechové střeše…

Moje inspirace (jako u předchozího obrazu Dáma s psíkem), stará oprýskaná plechová střecha, mě fakt bavila a pořád se ke mně vracela.. A když jsem na ten kus plechu koukala s odstupem času, viděla jsem tam někoho jiného. Kudrnatou paní s pudlíkem, a navíc v dešti.  No a tak jsem je namalovala..  Jinak by mi to neodpustili..  Každopádně déšť jim moc nevadil.

Další foto obrazu

Screaming 

2023 /  akryl + olej na plátně, kombinovaná technika, 130x80cm

Dostupné /  Cena: 34 000,-- Czk

Ze série  "Někdy věci nejsou tak jak vypadají..."

Ikdyž se tento obraz může zdát na první pohled hrozivý, vůbec takový není.  Je to jenom okaté vyděšené "zvířátko", které volá a křičí a vlastně neví ani proč..  Možná jen je samo a trošku se bojí..  Jestli to není tím, že kouká jen dozadu, na to, co už bylo a nikdy neví co ho vlastně čeká.    :-) 

A inspirace? Vítejte do US a jejích šedesátek. Do doby úžasných amerických vozů. Co takhle luxusní Cadi a jeho zadní světlo? Mrkněte na další foto obrazu a dovolte, abych vám představila Cadillac Tail lights. Kdo neuvidí, neuvěří.  Já to zvířátko viděla první..  :-0 

Stará americká auta, pro ty jsem vždycky měla slabost.

Další foto obrazu

ZIP ?

2023 /  akryl + olej na plátně, kombinovaná technika, 130x80cm

Dostupné /  Cena: 34 000,-- Czk

Obraz mnoha tajemství. 

Ze série  "Někdy věci nejsou tak jak vypadají..."

Představte si starou šatní skříň a v ní omšelá pánská kožená bunda s takovým tím super lesklým zipem. Střih osmdesátky. Chvíli na ni koukáte, zkoušíte zip, no a je to tam. V hlavě se kupí myšlenky, hravé, humorné i smutné, provokující, vedoucí vás úplně někam jinam..

... některé věci nejsou tak jak vypadají

... ne znamená ne, i když se zdá, že ano

... je vám zpátky „náct“ let a je to poprvé

... jsem tady pro Tebe, miluji Tě. 

Mám ráda myšlenky s přesahem. Ty, které vás nutí myslet a vnímat svět z jiné perspektivy. Tento zip je více než kus lesklého kovu. Je symbolem toho, co je skryto pod povrchem. Toho, co je mnohdy důležitější než to, co vidíme na první pohled.

Další foto obrazu

Gemini 

2023 /  akryl + olej na plátně, kombinovaná technika, 70x70cm

Dostupné /  Cena: 22 000,-- Czk

Volní a přitom tak oddáni..

Dvě bytosti, dva životy, láska, vztah, partnerství.

Ti blíženci na obraze nejsou pravděpodobně ve znamení blíženců, nevím, neptala jsem se, ale já to tak cítila. 

Jsou blázniví a rozmanití, přičemž jejich duše souzní v hlubokém propojení.

Další foto obrazu

Dáma s psíkem 

2023 / olej  na plátně, kombinovaná technika, 80x80cm

Dostupné /  Cena:  22 000,-- Czk

To jsem tak jednou seděla na staré plechové střeše a nechala se unášet jejím stářím, krásným oprýskaným plechem a dírami v něm... a bylo to tam.. Ze střechy na mě koukala namyšlená dámička se svým psíkem. 

Dáma s psíkem je tak trošku nadsázka. Hraní si na něco, na někoho, čím ta paní na obraze chce být, cítí se být, ale zdaleka není...  Je to pouze namyšlená osůbka, která  jen "dělá dámičku", ale s paní s velkým D nemá vůbec nic společného.  

Taky mě baví lidské a zvířecí povahy. 

Lidé si vesměs hledají psy, kteří jsou jim podobní. Vizuálně i charakterem. Takže, pokud máte náladu, můžeme si zahrát na "načesanou dámičku" s malým psíkem, takovým tím uhlazeným smetáčkem s dlouhými chlupy, který vedle ní poslušně cupitá na vodítku, aby dostal pamlsek. Ale dnes se rozhodl, že to bude jinak. A jak? To už nechám na vás. 

V dalších fotkách obrazu uvidíte i fotku mé inspirace.  Tak co, vidíte je taky? 

Další foto obrazu

Amazonky

2023 /  akryl + olej  na plátně, kombinovaná technika, 110x100cm

Dostupné /  Cena: 37 000,-- Czk

Kdo vlastně byly Amazonky?

Ženy bojovné, statečné, nezkrotné a divoké, někdy s mužským chováním i vzhledem. Jednalo o mýtický národ bojových žen, žijící někde pod Kavkazem.  S Amazonkami se velmi často utkávali řečtí hrdinové. Naposledy Amazonky měly bojovat proti Řekům za trójské války.

A pak je tady ještě jeden příběh, který mě oslovil, a který jsem chtěla ztvárnit v obraze. Na míle vzdálený od řecké mytologie a přeci spojitost existuje.

A to je původ názvu jedné jihoamerické řeky. Tvrdí se, že v povodí této řeky žily indiánské kmeny vedené podobně jako onen národ z řeckých mýtů statečnými a bojovnými ženami "Amazonkami", a že řeka byla pojmenována podle nich.

Další foto obrazu

Magic garden

2023 / olej na plátně, kombinovaná technika, 120x100cm

Prodáno 

Obraz na zakázku. 

Asi mám raději malovat obrazy přímo pro někoho…  a pokud se ptáte proč,  protože je to pro mne tak nějak “více“. Je to pro mne mnohem těžší, než když maluji jen sama za sebe a pro sebe. Když jsem jen já a moje myšlenky a plátno..   

V obraze, který maluji přímo pro někoho, propojuji sebe samu, klienta a prostředí, kam obraz bude patřit.  Emoce, vjemy, barvy, fantazie, všechno je to tak nějak třikrát. Musím se do obrazu daleko více ponořit. Je to taková výzva prolnutá extází „na třetí“.  

Tak jako Magic garden. Magická zahrada, která v sobě skrývá příběh jedné velké a kouzelné rodiny.  :-)

Další foto obrazu

Stíny

2023 / olej na plátně, kombinovaná technika, 70x60cm

Dostupné / Cena: 14 000,-- Czk

Světlo a stín, radost a smutek, krása a nekrása.. nebo jen krásná přirozenost?? Protiklady mne vždy přitahovaly.. , ale jak to vlastně je? Pro někoho i stín může být světlem a naopak, pro někoho jiného, i v září světla pořád cítí jen stín..  To vše jsem chtěla namalovat. 

Další foto obrazu

Cesta ven

2022 / olej na plátně, kombinovaná technika, 70x60cm

Dostupné / Cena: 14 000,-- Czk

Hodně mě "berou" staré, zašlé a časem opotřebené venkovní dveře a hlavně ty jejich zrezlé kliky.  Vždycky si říkám, co za těmi dveřmi bylo a kam vedly/vedou, kolik lidí jima prošlo, kolik rukou se dotklo madla, jaké příběhy v sobě skrývají....  Je to pro mne takové pohlazení na duši. Kolikrát mě to zavede i do vlastních vzpomínek a vykouzlí úsměv na tváři. 

Tuto kliku  jsem začala malovat se stejným rozpoložením, avšak někde v mezičase jsem se dostala na druhou stranu a chtěla ze vnitř ven..  

Další foto obrazu

Tanec s Ďáblem 

2022 / olej na plátně, kombinovaná technika, špachtle, 140x100cm

Dostupné / Cena: 45 000,-- Czk

Třetí obraz ze série Milenci 22

Někdy mě napadají takové šílené fantazie, že se v těch svých příbězích až sama ztrácím, velmi je prožívám,  a říkám si, kde se to ve mě bere..  

Ale já to vím, je to ˇživot..  

Jako další obraz ze série Milenci 22  "Tanec s Ďáblem".  

Když se muž zamiluje do té (ne)pravé a najednou kouká, nechápe a nevěří.. a hlavně, chce z toho ven..  

Je to vlastně příběh o odvaze či (ne)odvaze udělat zásadní změnu, když jdou věci jinak než bychom si představovali a my máme pocit, že život nám protíká mezi prsty..  

Je na fantazii každého z vás, jak to dopadne.  Kam ten starší muž v klobouku kouká a co mu běží hlavou..  Já mám jasno.. :-) Pokud se potkáme, moc ráda Vám ten příběh dopovím. 

Další foto obrazu

Nesmělý 

2022 / olej na plátně, kombinovaná technika, špachtle, 140x70cm

Dostupné / Cena: 39 000,-- Czk

Obraz ze série Milenci 22

... ony plny touhy a on nesmělý... , ale jen na chvíli :-) 

Další foto obrazu

Milenci noci / Lovers of the night

2022 / olej na plátně, kombinovaná technika, špachtle, 140x90cm

Dostupné / Cena: 45 000,-- Czk

Obraz ze série Milenci 22.

Příběh o hluboké lásce, kdy skutečnost se stala snem a sen se stal skutečností. Stále se mu vrací, stále se mu o ní zdá.

Když jsem malovala tento obraz, byl to neskutečný pocit. Zcela mne ovládl a emotivně pohltil. 

Další foto obrazu

Spirit of Sequoia

2022 / olej na plátně, kombinovaná technika, špachtle, 140x120cm

Prodáno 

Obraz na zakázku. Tvorba zaměřená na přání klienta. Ztvárnění Sequioa. "Chci cítit kůru těchto stromů, vnímat každý její detail."  "Cítit její vůni".  "Vnímat vznešenost a majestátnost těchto nádherných gigantů".  

Sequoia jsou nejmohutnější stromy na světě a dokáží se dožít obdivuhodného věku, přes 2000 let.  Zhruba před 15 lety jsem měla to štěstí a osobně jsem tyto velikány viděla (národní park Sequoia, Kalifornie).  Aspoň na malou chvíli, 2 dny :-),  jsem byla součástí jejich života. Byl to neuvěřitelný zážitek. Stojíte u nich, dotýkáte se jich, snažíte se nasát jejich sílu, koukáte vzhůru někam do nekonečna a uvědomíte si, že člověk, jako bytost, je tak "malý",  že jsme tady jen na chvíli.. 

Další foto obrazu

Láska je kytarové sólo II.

2022 / olej na plátně, kombinovaná technika, špachtle, 100x100cm

Prodáno 

Jednalo se o obraz na zakázku. Dar k narozeninám, kdy přání klientky bylo něco osobitého, něco blízkého jejímu muži. Něco, co by vyjadřovalo, co má rád, jeho barvy, jeho laskavost, hravost, pozitivní myšlení a nekonečnou radost ze života. Preference barev byla žlutá a modrá s motivem kytary. S respektem na požadavek klientky, obraz jsem pojala jako souznění dvou duší, jelikož tento pár, jak jsem měla možnost poznat, je v mnoha směrech velmi vyjímečný. Jsou to takové dvě úžasné propojené bytosti. 

Další foto obrazu

Za dveřmi

2022 / olej na plátně, kombinovaná technika, 120x100cm 

Prodáno 

 ... jen vzít za kliku, otevřít a vstoupit.  Jste tam, kde chcete být, a s kým chcete být, záleží jen na Vás.  

Další foto obrazu


Síla času

2022 / olej na plátně, kombinovaná technika, 120x100cm

Dostupné / Cena: 34 000,-- Czk

Mám ráda detaily starých vyžilých "věcí". Detaily rezavých plechů, či oprýskaných zdí. Jejich úžasnou barevnost a strukturu, opotřebení v čase. Je to až fascinující,  jakou sílu má čas. 

Mojí inspirací pro tento obraz byly staré rezavé schody. Jedná se o detail jednoho z nich. A přestože rezavé, opotřebené časem, stejně vás někam dovedou..  

Hrajte si se svou fantazií, co vidíte? Schody to nejsou... 

Další foto obrazu

Bicycle memories

2021 / olej na plátně, kombinovaná technika/špachtle/olejové pastely, 120x120cm

Dostupné / Cena: 35 000,-- Czk

Tento obraz je spojen se vzpomínkami na jedno z úžasných bezstarostných období.  Období léta, slunce, lásky a pohody, dětství a dospívání. 

Taky jste o prázdninách jezdívali k babičce?

Další foto obrazu

Nekonečno

2021 / olej na plátně, kombinovaná technika/špachtle, 100x100cm

Dostupné / Cena: 23 000,-- Czk

Čistá abstrakce a něco jako "příjemné a zároveň akční" nekonečno.  Obraz má v sobě jak klidné, tak dynamické prvky. Nutí vás k zamyšlení, pozastavit se a zároveň se rozběhnout a něco dělat..  

Další foto obrazu

Dívka

2021 / olej na plátně, kombinovaná technika/špachtle, 80x100 cm 

Prodáno 

Obraz na zakázku pro jednu mladou dámu. Stejně jemnou a křehkou a zároveň sebevědomou a svou. Jako ta dívka z obrazu. 

Další foto obrazu

Modrá

2021 / olej na plátně, kombinovaná technika/špachtle, 80x100cm

Dostupné / Cena: 22 000,-- Czk

Modrá a černá jako šílená bouře, neutěšený živel, jde ze všech stran. Voda padá, pění, v žilách se vaří krev... 

Další foto obrazu

Láska je kytarové sólo

2021 / olej na plátně, špachtle, 120x120cm

Neprodejné 

Tento obraz byl, a stále je,  pro mne velmi osobní a významný. 

Jednalo se o svatební dar pro mou dceru a jejího partnera. Tenkrát  mě Terezka překvapila:  "Mami, byla bych moc ráda, pokud bys nám namalovala obraz. Namaluj prosím něco,  co bude jen naše..  Něco, co nás oba vyjadřuje a spojuje, co máme rádi a s čím nám bude dobře". 

Vlastní dcera a chce ode mne obraz..  krásný pocit, velká pocta.., ale zároveň i výzva. Víte co se říká mezi doktory, hlavně nikdy neléčit vlastní rodinu.. :-) 

Oba dva mají rádi muziku a muzika je spojila. Tehdy  "ještě budoucí" manžel Terezy je frontmanem mladé pražské rockové a punkové kapely.  Nemají obývací pokoj, ale pracovně/hudební místnost, kde je jim moc dobře. A tam měl obraz přijít.  Takže vše bylo celkem jasné...  téma, barvy i rozměr díla. Prostě "láska pro lásku". Barvy jsem volila tak, aby lahodily jejich oku, zároveň  korespondovaly s interiérem a celkový dojem působil velmi harmonicky.  

Hotový obraz jsme s manželem pověsili, když nebyli doma.  Překvápko. :-) Bylo úžasné, když nám pozdě večer volali, byli dost dojati a měli velkou radost...  Obraz se moc líbil a to je to nejvíc.  A co se skrývá pod vrstvami oleje, to ví jen oni sami :-). 

Další foto obrazu

Květiny ve váze 

2008 / olej na plátně, špachtle, 70x80 cm 

Prodáno  

Květiny a a pokus o kubismus.  Zasazením do extrémně výrazného rámu vzniklo dílo, které nelze přehlédnout. :-)

Další foto obrazu

Modrý počátek 

2009 / olej na plátně, kombinovaná technika/špachtle, 80x80cm

Dostupné / Cena:  21 000,-- Czk

Něco, co začalo poklidně v hloubi duše, a vyústilo v něco šíleného a ohnivého. Ve žhavou smršť na konci. 

Další foto obrazu

Galaxie 

2009 / olej na plátně, špachtle, 80x80cm

Dostupné / Cena:  21 000,-- Czk

Galaxie vznikala  velmi spontálně. Měla jsem nutkání pracovat pouze s červenou barvou a jejími tóny. Taktéž jsem chtěla dostat do obrazu pocit plastičnosti a rzi. Což se celkem povedlo..  :-) . Toto dílo mám velmi ráda, je to jedna z mých srdcovek. 

Další foto obrazu

Octopus 

2021 / olej na plátně, kombinovaná technika na tisku, 30x70cm, 

Dostupné / Cena:  4 000,-- Czk

Další foto obrazu

Letní déšť

2008 / olej na plátně, kombinovaná technika/špachtle, 80x60cm, 60x40cm 60x40cm

Dostupné / Cena:  21 000,-- Czk

Jedná se o troj-expozici, kdy obrazy na sebe vzájemně navazují a jsou takto propojeny . 

Další foto obrazu

Země 

olej na plátně, štětec, 60x76 cm

Dostupné / Cena: 12 000,-- Czk

Představte si vesmír. Vše je propojeno. Země, jiné planety, zemské jádro, řeky, pevnina, pouště...  Vše do sebe zapadá.

Další foto obrazu

Kostel v ulici

olej na plátně, kombinovaná technika/vytíraný štětec a špachtle, 80x60cm

Dostupné / Cena:  15 000,-- Czk

Kostel v ulici a hra se světlem... 

Další foto obrazu

Luční květy

olej na plátně, kombinovaná technika/štětec, 40x50cm

Dostupné / Cena:  7 000,-- Czk

Do malby jsou zakomponovány uschlé okvětní lístky růže.

Další foto obrazu