Láska je kytarové sólo

2021 / olejomalba na plátně, špachtle, 120x120cm

Neprodejné

Tento obraz byl, a stále je,  pro mne velmi osobní a významný.

Jednalo se o svatební dar pro mou dceru a jejího partnera. Tenkrát  mě Terezka překvapila:  "Mami, byla bych moc ráda, pokud bys nám namalovala obraz. Namaluj prosím něco,  co bude jen naše..  Něco, co nás oba vyjadřuje a spojuje, co máme rádi a s čím nám bude dobře".

Vlastní dcera a chce ode mne obraz..  krásný pocit, velká pocta.., ale zároveň i výzva. Víte co se říká mezi doktory, hlavně nikdy neléčit vlastní rodinu.. :-)

Oba dva mají rádi muziku a muzika je spojila. Tehdy  "ještě budoucí" manžel Terezy je frontmanem mladé pražské rockové a punkové kapely.  Nemají obývací pokoj, ale pracovně/hudební místnost, kde je jim moc dobře. A tam měl obraz přijít.  Takže vše bylo celkem jasné...  téma, barvy i rozměr díla. Prostě "láska pro lásku". Barvy jsem volila tak, aby lahodily jejich oku, zároveň  korespondovaly s interiérem a celkový dojem působil velmi harmonicky.  

Hotový obraz jsme s manželem pověsili, když nebyli doma.  Překvápko. :-) Bylo úžasné, když nám pozdě večer volali, byli celkem dojati a měli velkou radost...  Obraz se moc líbil a to je to nejvíc. A co se skrývá pod vrstvami oleje, to ví jen oni sami :-).  

Další foto obrazu